Гуцульська весільна

Весілля на Гуцульщині надихає. Воно яскраве, барвисте, динамічне, гучне та незабутнє. Саме його нам захотілося показати у нашій новій ляльці. Найперше – у вишивці. Серед виразного чорного вплетені бордовий, рожевий, помаранчевий, зелений, синій, жовтий, блакитний кольори. Поєднання низинки та ретязі.

«Вишивка Гуцульщини – приємна на дотик, вона така рельєфна, що коли торкаєшся до готової роботи, здається, що відчуваєш кожну ниточку, кожен стібок, зроблений на стародавньому домотканому полотні», – говорить Наталка.

Ця лялька має довгі чорні коси, заплетені у весільний вінок. «Це спрощене відтворення зачіски гуцулки, яка зібралась під вінець. Підглядали технологію на фотографіях та відео, яке нам подарувала знайома дівчина-фотограф. Зняла вона його кілька років тому у селі Криворівня Івано-Франківської області», - розповідає Тетяна.

Тож ми спробували відтворити уплітки з ниток червоного кольору і мідні бляшанки чи декоративні ґудзики. Коси уклали навколо голови, утворивши своєрідний вінець. Далі взялися за розшивку бісером та паєтками стрічок. Кожну деталь пришивали вручну і окремо. «Весь час думали, що до справжнього весілля і вдягання молодої треба було готуватися не тижнями, а місяцями», – продовжує Тетяна.

На останок додали яскравих вовняних ниток та прикрили їх вишитими стрічками.

Опубліковано у Всі новини, Мотанки | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>