Майстер-клас 27 грудня

Напередодні новорічних свят 27 грудня у нас заплановано традиційний майстер-клас з ляльки. Плануємо показати, яким чином ми створюємо свої мотанки.

Нині пропонуємо зробити ляльку, схожу на Суботівську, одну з тих, що була у колекції священика Марка Грушевського.

Ось як він описував процес створення ляльки: “Щоб ляльку зробити, спочатку пожують хліба в роті, а з нього виліплять кульку, положать її у полотнинку, зав’яжуть як вузлик ниткою, сформують голівку, а зверху придушать, щоб вийшло таке як очіпок у молодиці чи стрічка у дівки. Як висохне, вив’язують, наче молодицю, хусткою, або, як дівці, вичешуть кіску з прядива і, узявши за лоб, ззаду заплетуть її з кісниками і стрічками. У вузлик-голівку, на місці, де він зв’язаний і де буде у ляльки шия, встромлюють коротеньку паличку або ще більше обмотують її, щоб було за що зачепити сорочечку і крамки, подібні до грудей і живота. Рук немає, лише рукави й уставки приробляють і керсет одягають. Далі на поясі намотують мотузку чи прядива тісно і з ним прив’язують спідницю, запаску чи плахту, попередницю чи фартух. Майструючи співають пісень, дівчата – весільних, а молодиці – “Неньки” абощо”.

Наша лялька буде лише з тканин.

Дата: 27 грудня (вівторок).

Час: 18.30 (тривалість – 2 години). Можна приходити з 18.00 для спілкування.

Місце: район метро Либідська (вул. Велика Васильківська, вхід з двору, маленька прибудова з арками, приміщення туристичної фірми «Нова тур»).

Контакти: 097 464 19 42

Ціна: для дорослих – 250 гривень, дітям – 150 гривень (ми надаємо усі матеріали – тканини, нитки, стрічки, пригощаємо чаєм).

Ще можна встигнути приготувати подарунок близьким власноруч!

Опубліковано у Всі новини, Мотанки, Фантазії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>