Нарешті! Наш сайтик знову запрацював!

Ми дуже тішимося з цього. А також вибачаємося, що змусили декого так довго чекати. Проте всі ці три тижні ми не байдикували, а працювали. Тож хотіли б Вас познайомити з нашими новими Лялечками-Мотанками:

Мирослава – та, яка прославляє мир.

Лада – мила та дружня.

Улянка – ніжна та лагідна.

За цей час наші Мотанки стали трохи іншими. Ми дещо змінили кольори та фактуру. Особливо основної тканини. Так, ми як і до того використовуємо старовинне домоткане полотно, проте нині його колір може бути різним – від жовтуватого до сіруватого.

Взагалі в Україні вважалося, що домоткане полотно – це символ єдності роду. Наприклад, за переконанням дослідника народної культури Сергія Верговського, саме полотно, навіть без вишивки, має кілька рівнів святості.

Перший – це прядіння ниток із конопель чи льону, скручування їх. Уявіть собі, який контакт з енергетикою людини має тоді ниточка! Вона насичується нею від трьох основних енергетичних меридіанів пальців. Тих самих, якими християни кладуть хресне знамення. Окрім того, скручена спіраллю або звита у клубок, нитка – самодостатня. Саме про неї так часто згадують у міфах, казках та легендах різних народів світу.

Потім з ниток роблять полотно. Але ткач створює не просто шмат тканини, а канву життя. Вона уособлює живе полотно долі, де ниточка з човника, перебігаючи поміж основою, у безперервному коливальному русі то вліво, то вправо, створює дорогу.

Прямокутна форма полотна – другий рівень святості. Прямокутник (як і квадрат, ромб, коло) належить до сакральних геометричних фігур.

Третій рівень – хрещате переплетіння ниток у полотні. Саме через цю особливість полотно особливо шанували і використовували як крижмо та саван. Водночас, окрім хрестиків, тканина складається з безлічі квадратиків – віконечок. Вони також належать до священних знаків світу.

Четверний рівень – форма сувою, в який скручують готове полотно або рушник. Це спіраль – одна з найпоширеніших форм існування живої матерії.

І нарешті, п’ятий рівень святості – світлий колір полотна. Вибілювання у природних умовах – магічний процес. Дослідники старовини говорять, що колись білили на Сонці і на Місяці, на ранковій росі, поливали Водою, висушували на Вітрі. Тоді духи усіх стихій природи допомагали людині. Окрім того, білий колір – це колір Світу та священний колір наших предків.

Отже, пройшовши усі етапи творення, полотно набувало унікальних властивостей і могло бути рушником навіть без вишивки. Наприклад, на теренах Західної України під час весілля батьки і нині проводять молодих по вибіленому полотні. Воно символізує чисте, нічим не заплямоване майбутнє життя подружжя. Говорять, чисто-біле полотно має ту перевагу перед вишитим чи тканим рушником, що воно не несе ніякої програми на майбутнє. Його повністю ввіряють в руки Бога.

Також наші прабабусі вірили, що домоткане конопляне чи лляне полотно мало цілющі властивості. Старі люди не хотіли носити сорочок з фабричних тканин. Вони знали, що лише ті, до яких вони звикли змалечку, оптимально здійснюють терморегуляцію тіла – у такій сорочці влітку не спекотно, а взимку не холодно. До того груба фактурна тканина – найкращий масаж!

Опубліковано у Всі новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 коментарі до Нарешті! Наш сайтик знову запрацював!

  1. AnriMo коментує:

    сам не знав наскільки мені подобаються відтінки зеленого, дуже гарні поєднання!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>