Творчій обмін та державна підтримка

Як наші ляльки робили художники з Польщі та Нідерландів.

Увесь минулий тиждень ми провели у польських горах – споглядаючи неймовірні краєвиди, обмінювались досвідом з польськими, голландськими та українськими колегами. Це був тиждень без інтернету та комп’ютера. Ми вчилися малювати на склі, робили дерев’яні іграшки та мотали ляльки. А ще слухали традиційні польські пісні, спілкувалися про народне мистецтво з місцевими, які живуть високо-високо в горах.

Здавалось би, українці і поляки мають дуже багато схожого. Та між нами – поки прірва. Нині маємо на увазі ставлення місцевих до збереження народних традицій. Приміром, у Польщі держава опікується творцями народного мистецтва: виділяє їм гроші на проекти, допомагає з організацією виставок та реалізацією виробів. У кожному регіоні діють осередки культури, в які входять майстри. Це щось типу наших регіональних спілок майстрів. Проте, на відміну від наших спілок, польські осередки культури надають майстрам реальну підтримку, через них вони отримують замовлення, через них безкоштовно можуть поїхати на фестивалі в інші частини Польщі і не тільки. Навколо цих осередків гуртується багато цікавих та творчих людей, саме народних майстрів, які не вчилися у мистецьких школах, а отримували свої знання від дідусів та бабусь. У cаме в цьому і є їх цінність! Саме це розуміє та плекає польська влада!

Опубліковано у Всі новини, Мотанки, Фантазії | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>