Ікони на склі

Наші друзі, Роман та Мар’яна, створюють чудові ікони на склі.

Народна ікона малювалася звичайними сільськими богомазами. Незважаючи на свою наївність та технічний примітивізм, насправді, найглибше здатна наблизити людину до Бога. Її дитячість  якраз і є тою чистою стежиною, що веде людину до свого Творця. «Істинно кажу вам: Хто Царства Божого не прийме, як дитина, – не ввійде до нього.» (Євангеліє від св. Марка).

Ікона на склі – феномен національної культури. У ньому збережено дух віків, генетичну пам’ять і частку душі народу. Шедеври, часто безіменних творців, випромінюють, здавалось би, геть наївні, майже дитячі – образи святих. Оглядаючи їх, ми відчуваємо якусь особливу силу. Нічого дивного, адже народні малярі творили свої ікони серцем. Викладаючи в них свій власний духовний світ, своє відчуття Бога і оглядаючись, хіба, на смаки відчуття й уподобання свого оточення та глибокі усталені іконописні традиції свого краю. “Можна стати художником, запозичаючи правила з книжок, а не із серця, – Казав Стендаль. – Лихо нашої епохи – те, що існують зібрання таких правил”.

Образи були поширені, в основному, в Карпатському регіоні на Буковині, Гуцульщині, Покутті та на прилеглій території. Багато їх збереглося  із зображеннями святих, яким у народі приписували «заступницьку» силу. На першому місці в народному пантеоні завжди були Ісус Христос та Богородиця. У популярності їм поступалися хіба що Святий Миколай і Юрій Змієборець, якого сприймали за справжнього національного героя, що став на захист віри і добра. Дуже любили ставити в хатах і образи святих Варвари, Параскеви П’ятниці, Катерини і Василя, Іллі, Петра і Павла.

Іконографічний зміст образів на склі більше пов’язаний з народним світоглядом та фольклором, ніж з церковною догматикою. Народні майстри мало розумілись на церковній іконографії, але вони вміли своїми творами як найкраще донести до простих людей найглибшу суть християнства.

Сподіваємося, вам сподобаються наші гості. А якщо хтось вирішить поповнити свою колекцію прекрасними роботами, може зателефонувати або написати:

Роман

+38-067-898-11-79, +38-066-104-57-41

babaj.rom “Р@ВЛИК” gmail.com

Мар’яна

+38-067-986-31-00

migmarm “Р@ВЛИК” gmail.com

Опубліковано у Всі новини, Фантазії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>