Лялькова мандрівка до Вроцлава

Нещодавно ми повернулися з польського міста Вроцлав. Там у рамках проекту «VIVA UKRAINA», організованого до святкування 55-річниці Об’єднання українців у Польщі, у місцевому Етнографічному музеї відбулась виставка наших ляльок та майстер-клас для усіх охочих. Події проходили у великій музейній залі з каміном. Це грандіозний простір для наших маленьких мотанок. Та їм там було затишно…

Але перш ніж розповідати про захід, хотілось би подякувати за запрошення до Вроцлава Консульству України і особисто директору Почесного консульства України у Вроцлаві Ігорю Бейзику. Він не просто нас запросив, а доклав багато зусиль, аби ця виставка відбулася!

Також ми дуже вдячні за чудову атмосферу в Етнографічному музеї. Керівництво в особі директорки Elżbieta Berendt та керівника відділу Paulina Suchecka, захопилися ідеєю організації майстер-класу, дуже тепло нас зустріли, поширили інформацію про захід і про нас на своїй сторінці у фейсбуці та у себе на сайті, а також запросили гостей. Завдяки цьому на зустріч прийшло багато городян. Усі – різного віку. Від бабусь до їх онуків. З усіма наше спілкування було дуже цікавим, не зважаючи на те, що ми не знаємо польської мови. Але мовного бар’єру точно не було. Хто прийшов до нас, хотіли вчитися та вчилися – усі забрали собі на згадку маленькі ляльки-мотанки. Завітали до музею й українці Вроцлава. Одна дівчинка підійшла й сказала, що багато часу провела на нашому сайті… Ми здивувалися. Тоді вона пояснила, що колись попросила у нас фотографії одного з рушників, аби й собі вишити схожого на весілля. Нині Дзвінка навчається у Вроцлаві і минулої неділі спеціально прийшла до Етнографічного музею, аби привітатися. Дуже-дуже приємно!

Свою колекцію ляльок, що була підготовлена до ЄВРО-2012, ми залишили на кілька тижнів у Вроцлаві – вони експонуватимуться у музеї.

Мандрівка до Вроцлава була чудовою. І хоча ми проїхали за три дні понад двох тисяч кілометрів по важким польськім та українським дорогам, це було того варте. Вроцлав – велике, але затишне місто. Єдине, що ми постійно губилися на його вулицях. А потім довго шукали вірну дорогу. Тож Вроцлав нам ще треба вивчати. Тому ми не прощаємося, а лише говоримо: «До зустрічі!».

Фотозвіт з Вроцлава тут .

Опубліковано у Всі новини, Мотанки | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>